+48 602 612 866

biuro@welcometoenglish.pl

  • Polski
  • English
 • London Snap

  W niedzielę udało mi się wybrać na organizowane w Katowicach Targi Książki. Zawsze wykorzystuję okazję żeby wybrać się na takie wydarzenia. Uwielbiam tanie nabywanie nowości wydawniczych, i nie tylko. Właśnie na targach kupiłam świetną grę, którą część moich uczniów zdążyła już przetestować – London Snap.

  2016-10-04-13-49-05

  Co to takiego? London Snap to zestaw 52 pięknych kolorowych kart obrazujących to co typowe dla Londynu – zabytki, piętrowy autobus, taksówkę czy gołębie.

  Każda z kart powtarza się w talii 4 razy, ponieważ w wersji podstawowej gry każdy z graczy wykłada na stos po jednej karcie, a kiedy wzory powtórzą na dwóch rzuconych bezpośrednio po sobie kartach, kto pierwszy położy dłoń na kupce – zgarnia całość.

  2016-10-04-13-49-37

  Muszę przyznać, że o ile jakość wydawanych w Wielkiej Brytanii książek (na papierze z recyklingu) nie zawsze mnie zachwyca (w końcu u nas książki zwykle drukuje się na ślicznym śnieżnobiałym papierze), to ta gra wydana jest prześlicznie.

  Karty są duże, kolorowe, laminowane i sztywne. Nawet po przejściu przez rączki przedszkolaków wyglądają idealnie. Obrazki są ładne, wesołe, ale bardzo dobrze oddają najważniejsze cechy każdego z przedstawianych obiektów. Często inwencja grafika zabija urok przedstawianych rzeczy, w przypadku tej gry, tak się jednak nie dzieje.

  2016-10-04-13-47-45

  Realistyczność obrazków jest szczególnie ważna w pracy z młodszymi dziećmi, które nie potrafią jeszcze zrozumieć że obrazek to zaledwie symbol, a nie rzeczywiste przedstawienie obiektu.

  Nie byłabym jednak sobą gdybym używała gry wyłącznie zgodnie z jej przeznaczeniem. Co jeszcze można robić z kartami?

  2016-10-04-13-48-11

  Przede wszystkim można je opisywać. Może to robić zarówno nauczyciel opowiadając uczniom o Londynie, jak i uczniowie. Dzieci mogą opisywać budynki czy postacie, ale również kolory i kształty.

  Obrazki mogą służyć również jako wstęp do zajęć o Londynie. Ja na zajęciach rozdałam dzieciom karty, a ich zadaniem było dopasowanie tego co widzą do opisów danych miejsc.

  Ponieważ każda z kart jest podpisana, może uczyć wymowy, czytania, ale również pisania. Karty są też świetną metodą na rozbudzenie ciekawości dzieci. W końcu każde z nich o Londynie słyszało i przy odpowiedniej zachęcie na pewno zgłębią ten temat.

  2016-10-04-13-48-36

  Rewersy kart pokryte są wzorem brytyjskiej flagi, co dodatkowo zwiększa ich atrakcyjność.

  Karty, podobnie jak inne gry wydawnictwa Usborne można nabyć w sklepie Sylwia’s English Books http://sylwiasenglishbooks.com/

 • Tymczasem na Naszym blogu

  • Każdy może być Odkrywcą!
   Jak już wiecie od września korzystam z podręczników National Geographic learning, które są bardzo ciekawe, kolorowe i mają pewien gadżet, który świetnie dopełnia „odkrywczej” natury tych książek....
  • FCE czy TOEFL? Czym to się różni?
   Coraz więcej uczniów i studentów myśli o studiowaniu za granicą. Jednak w tym celu niezbędne jest posiadanie certyfikatu potwierdzającego znajomość języka angielskiego. Jest ich kilka: FCE, CAE i CPE, a także IELTS oraz TOEFL. Dziś ...
 • Zapisy na zajęcia językowe

  ilość miejsc ograniczona

 • Szkoła językowa WELCOME TO ENGLISH Mysłowice